Windows 10 w wersji 19H1 przyspieszy komputery.

Microsoft po ostatnich błędach wziął się mocno do pracy i w kolejnych aktualizacjach zaszyje funkcje o nazwie Retpoline.

Ta funkcja ma pozwolić przyspieszyć komputery z procesorami Intela po patchach z odkrytą luką Spectre.

Tak, włączyliśmy domyślnie Retpotline w naszych wydaniach 19H1 wraz z tym, co nazywamy “optymalizacją importowania”, w celu dalszej redukcji wpływu na wydajność, spowodowanego niebezpośrednimi wywołaniami w trybie jądra. Działając w połączeniu, funkcje te redukują wpływ łatek Spectre v2 na wydajność, w większości przypadków [sprowadzając go] do poziomu szumu.
Mehmet Iyigun z Windows/Azure Kernel Team w Microsoft

Ta funkcja ma być fabrycznie włączona. Ma to się przełożyć na lepszą wydajność.

To świetna wiadomość, szczególnie dla użytkowników starszych maszyn. Nasze pecety powrócą do wydajności, którą mogły osiągać przed obosiecznymi łatkami ze stycznia i kolejnych miesięcy.

Kiedy to nastąpi?

Insiderzy mogą czerpać korzyści z Retpotline już teraz. Wszyscy pozostali będą musieli poczekać do marca lub kwietnia – wtedy to bowiem aktualizacja 19H1 zostanie wydana publicznie.

 

O Kacper Kempara 36 artykułów
Nazywam się Kacper Kempara. Informatyką interesuję się poważnie już prawie 10 lat, a motoryzacją 5 lat. Pomogę w każdej kwestii. Aktualnie jestem w 4 klasie technikum na profilu Technik-Informatyk.