XPG prezentuje najnowsze, ekscytujące dyski SSD oraz pamięci RAM

SSD korzystające z interfejsu PCIe 4.0 x4 oraz kompatybilne z protokołem NVMe 1.4. Wraz z pojawieniem się sieci 5G i stale rosnącą ilością przetwarzanych danych, producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i zastosował najnowszą rewizję interfejsu PCIe. Tym samym przeniósł urządzenia pamięci masowej na wyższy poziom. Poznajcie nowe dyski od XPG GAMMIX S50 Lite oraz GAMMIX S70 oraz godne mistrzów pamięci RAM SPECTRIX D50 Xtreme.

GAMMIX S50 Lite – PCIe 4.0 dla wszystkich

Dysk XPG GAMMIX S50 Lite został wyposażony w kontroler SMI SM2267, wspierający interfejs PCIe 4.0 x4 i obsługujący NVMe 1.4. Dzięki tym udoskonaleniom może on osiągnąć stałą wydajność odczytu/zapisu do 3900/3200 MB/s. Zapewnia również bardzo dobre wyniki odczytu/zapisu dla próbki 4K (IOPS) wynoszące kolejno 490K / 540K. Daje to użytkownikom przewagę w postaci szybszego przesyłania danych. Co więcej, dzięki kontrolerowi SM2267 i zoptymalizowanej konstrukcji radiatora, S50 Lite utrzymuje nawet o 20% niższą temperaturę niż jego poprzednik, co zapewnia doskonałą stabilność pracy urządzenia. To wszystko, w połączeniu z buforem DRAM i pseudo cache SLC, sprawia, że nowy dysk od XPG oferuje produktywność przewyższającą wydajność starszych dysków SSD. S50 Lite jest też wstecznie kompatybilny z PCIe 3.0, co zapewnia łatwość i wygodę użytkowania.

Dysk SSD XPG

Oprócz bardzo dobrej wydajności, S50 Lite obsługuje technologię korekcji błędów LDPC. Zapewnia to dokładniejsze przesyłanie danych. Nowy dysk SSD charakteryzuje się też wyższym współczynnikiem TBW wynoszącym kolejno: 740 TB w przypadku wariantu o pojemności 1 TB i 1480 TB dla wersji 2 TB. Ponadto, dzięki kompleksowej ochronie danych (E2E), wsparciu RAID oraz 256-bitowemu szyfrowaniu AES, S50 Lite zapewnia bezpieczeństwo i integralność danych. S50 Lite, tak jak reszta produktów XPG, został poddany skrupulatnym testom oraz certyfikacji mającej zapewnić najwyższą jakość i niezawodność. S50 Lite został objęty 5-letnią gwarancją. Będzie dostępny w sprzedaży już pod koniec września w wariantach: 1 TB (649 zł) i 2 TB (1149 zł).

XPG GAMMIX S70 – szybkość ponad wszystko

Druga nowość od XPG to dysk GAMMIXS70, który jest skierowany w stronę najbardziej wymagających użytkowników. Tak samo jak w przypadku modelu S50 Lite mamy do czynienia z obsługą najnowszego standardu PCIe oraz protokołu MVMe S70. Nowy GAMMIX może pochwalić się odczytem/zapisem sięgającym 7400/6400 MB/s. Taka wydajność stawia nowy dysk XPG jako najszybszą konstrukcję na rynku, która znacznie wyprzedza wszystkie modele SSD wykorzystujące interfejs 3.0, a nie wspominając już o znacznie wolniejszych modelach opartych na SATA III.

Wyniki Testu Prędkości Dysku

Wspomniane wyniki są możliwe dzięki zoptymalizowanemu kontrolerowi oraz bardzo skutecznemu, acz zarazem charakterystycznemu radiatorowi “CoolArmor”. Oferuje on znacznie większą powierzchnię oddawania ciepła w stosunku do prostszych rozwiązań. Pozwala to na redukcję temperatury dysku o 30% w stosunku do starszych modeli.

Chłodzenie Dysku SSD XPG

Ponadto, poza wspomnianą wydajnością, GAMMIX, podobnie jak jego tańszy brat – S50 Lite, wspiera technologię korekcji błędów LDPC. Za bezpieczeństwo danych odpowiada 256-bitowe szyfrowanie AES, E2E i RAID. Dyski GAMMIX S70 są objęte 5-letnią gwarancją producenta. Będą występować w wariantach pojemnościowych: 1 TB lub 2 TB.

SPECTRIX D50 Xtreme – moduły RAM godne mistrzów

Tajwański producent nie zwalnia tempa. Wśród nowości w swoim portfolio w ostatnich dniach zaprezentował również nowe pamięci SPECTRIX D50 Xtreme. Seria D50 charakteryzuje się eleganckim designem połączonym z użyciem najlepszych jakościowo komponentów.

Wygląd Dysku SSD XPG

Moduły są kompatybilne z najnowszymi procesorami od AMD i Intela oraz obsługują XMP 2.0 (Extreme Memory Profile). Ta opcja pozwala na bardzo łatwe przetaktowanie pamięci – bez konieczności ręcznego ustawiania częstotliwości taktowania oraz timingów w BIOS lub UEFI. W serii Xtreme znajdą się moduły o taktowaniu wynoszącym kolejno: 4800 MHz oraz 5000 MHz. Obydwa warianty będą sprzedawane w zestawach 16 GB (2×8 GB).

Wygląd Dysku SSD XPG

Cała elektronika została schowana pod grubym aluminiowym radiatorem z gustownymi nacięciami oraz polerowaną powierzchnią. Całości dopełnia skromna wkładka z podświetleniem RGB, co nadaje modułom niezwykłego stylu.

O XPG

XPG zostało założone przez ADATA w celu zapewnienia wysokiej jakości produktów dla graczy, profesjonalistów e-sportowych i entuzjastów technologii. Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie produktów o ekstremalnej wydajności, dlatego ściśle współpracujemy ze społecznością graczy i e-sportu, aby uzyskać wgląd w rzeczywiste potrzeby użytkowników. Zapewniamy pełną gamę produktów, od komponentów, urządzeń peryferyjnych po systemy, i tworzymy je z myślą o najwyższych standardach stabilności, niezawodności i wydajności. Opracowujemy również produkty o ciekawych wzorach, które przyniosły nam kilka prestiżowych międzynarodowych nagród, takich jak iF Design i Good Design. Oprócz produktów odgrywamy aktywną rolę w sponsorowaniu i wspieraniu wydarzeń i drużyn e-sportowych na całym świecie, aby realizować ekstremalne wrażenia z gry na najwyższym poziomie.