Acer prezentuje nowe Chromebooki, w tym pierwszy model z ekranem o przekątnej 17 cali.

Przełom w świecie komputerów przenośnych typu Chromebook stał się faktem. Firma Acer zapowiedziała aż cztery nowe linie urządzeń tej klasy, w tym pierwszy na rynku model 17-calowy: Acer Chromebook 317.    

Acer Chromebook 317 – pierwszy w branży

Nowy model Acer Chromebook 317 (CB317-1H) daje użytkownikom największą wśród urządzeń tego typu przestrzeń ekranową. 17,3 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, z powłoką antyrefleksyjną i cienką ramką, pozwala skupić się na żywym i kolorowym obrazie. Duża powierzchnia wraz z opcjonalną kamerką przekładają się na większy komfort połączeń konferencyjnych dla osób pracujących lub uczących się z domu. W sprzedaży dostępna będzie też wersja z ekranem dotykowym.

Chromebook 317 wyposażony jest ponadto w wysokiej jakości klawiaturę z opcjonalnym podświetleniem i dużym touchpadem. Całości dopełnia sekcja numeryczna upraszczająca obsługę funkcji rachunkowych, formularzy i innych zadań związanych z ręcznym wprowadzaniem cyfr. Po obu stronach klawiatury znajdują się skierowane ku górze głośniki, nadające dźwiękowi więcej głębi.

Wyposażony w procesory Intel Celeron oraz łączność Intel Wi-Fi 6 (Gig+), model Chromebook 317 zapewnia wydajność i komunikację, których potrzebują uczniowie, studenci, użytkownicy biznesowi i domowi. Dodatkowe zalety komputera to do 10 godzin pracy na baterii, dwa w pełni funkcjonalne porty USB 3.2 typu C, po jednym z każdej strony. 

Chromebook-317-CB317-1H-Ss-02a.png

„Od samego debiutu Chromebooków na rynku 10 lat temu, Acer pozostaje w tym segmencie liderem – mówi James Lin, General Manager odpowiedzialny za notebooki w pionie produktów informatycznych Acer Inc. „Dziś dokonujemy kolejnego przełomu i jako pierwsza firma wprowadzamy do oferty model o przekątnej ekranu 17,3 cala” – dodaje James Lin.

„Dzięki naszej współpracy inżynieryjnej z firmą Acer, nowy Chromebook Acer Spin 713 stanowi ważny krok na drodze rozwoju platformy Intel Evo. Jako pierwszy Chromebook wyposażony w Thunderbolt 4 i zapewniający nowy poziom wydajności, szybkości i żywotności baterii otwiera przed klientami nieznane wcześniej możliwości gry, tworzenia i rozrywki” – powiedział Josh Newman, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny ds. Innowacji mobilnych w Client Computing Group.

Chromebook-Spin-713_CP713-3W_FpBl_Sg_05a.png

Acer Chromebook Spin 713 i Chromebook Enterprise Spin 713

Modele Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W) i Acer Chromebook Enterprise Spin 713 to pierwsze na świecie Chromebooki spełniające normy platformy Intel Evo. Komputery wykorzystują moc procesorów Intel Core i7 11. generacji, mogą się pochwalić wojskową normą trwałości U.S. MIL-STD 810H i możliwością obrotu o 360 stopni. W najnowszej wersji urządzeń znalazło się miejsce dla dwóch, w pełni funkcjonalnych portów USB typu C i Thunderbolt 4. Oprócz tego nowe Chromebooki dostępne są z opcjonalnym czytnikiem linii papilarnych.

Komputery oferują wyświetlacz o przekątnej 13,5 cala i rozdzielczości 2256×1504 pikseli, co przekłada się na 18% więcej przestrzeni na ekranie. Dopełnieniem dla obrazu jest akustyka oparta na systemie DTS Audio i wbudowanym wzmacniaczu. Całość zamknięto w obudowie ważącej 1,37 kg i liczącej 16,9 mm grubości. Bateria z funkcją szybkiego ładowania oferuje do 10 godzin pracy, a w przypadku ładowania przez 30 minut zapewnia działanie urządzenia przez nawet 4 godziny.

Chromebook-514-CB514-1W-FpBl-Sg-02a.png

Dwa nowe Chromebooki 14”

Do nowości zaliczają się również dwa Chromebooki z wyświetlaczami w popularnym rozmiarze 14 cali. Modele Acer Chromebook 514 (CB514-1W/CB514-1WT) wykorzystują procesory Intel Core do 11. generacji włącznie i baterie z szybkim ładowaniem, zapewniające do 10 godzin pracy.

Komputer posiada także parę portów USB typu C z technologią Thunderbolt 4, podświetlaną klawiaturę i opcjonalny czytnik linii papilarnych. Jego pozostałe cechy to metalowa pokrywa górna oraz zoptymalizowana i wzmocniona konstrukcja, spełniająca wojskową normę trwałości MIL-STD 810H. Touchpad z powłoką Corning® Gorilla® Glass zapewnia płynność nawigacji i odporność na zarysowania oraz korozję. Chromebook wyposażony jest również w łączność bezprzewodową Intel Wi-Fi 6 (Gig+).

Chromebook-314-CB314-2H-Sv-01a.png

Wśród nowości, jakie Acer zaprezentował podczas konferencji, znalazł się również Acer Chromebook Enterprise 514 (CB514-1W/CB514-1WT), a także Acer Chromebook 314 (CB314-2H/CB314-2HT). Ten ostatni zaprojektowany został z myślą o uczniach i studentach uczestniczących w nauce zdalnej. Waży zaledwie 1,5 kg i wykorzystuje ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT8183, a bateria urządzenia umożliwia do 15 godzin pracy na jednym ładowaniu. Za wrażenia wizualne odpowiada 14-calowa matryca IPS w rozdzielczości Full HD[  (1920×1080) z wąską ramką o grubości 7,3 mm. Nawigację ułatwi też opcjonalny ekran dotykowy, a łączność zapewni w pełni funkcjonalny port USB typu C.

Wszystkie nowe Chromebooki Acera są kompatybilne z aplikacjami dostępnymi w sklepie Google Play oraz z innymi aplikacjami sieciowymi.

Cena i dostępność

Acer Chromebook 514 (CB514-1W) dostępny będzie w Polsce w czwartym kwartale 2021 r. w cenie ok. 2 399 zł.

Informacje na temat dostępności i cen modeli Acer Chromebook 317 (CB317-1H), Chromebook Spin 713 (CP713-3W) oraz Chromebook 314 (CB314-2H) zostaną podane w późniejszym terminie.

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.