Dogecoin odbija się do $0,40 USD po tweecie Elona Muska.

Dogecoin w czwartek odbił się do $0,40 USD za monetę, po tym jak rynek kryptowalutowy doświadczył ogromnych strat dzień wcześniej.

Według Coindesk, dogecoin wzrósł do prawie $0,43 USD w czwartek rano przed wyrównaniem do około $0,40 USD później w ciągu dnia. W ciągu ostatnich 24 godzin dodge odnotował 11-procentowy wzrost i obecnie jego kapitalizacja rynkowa wynosi około $51,6 mld USD.

Musk, który żarliwie przyjął dogecoin i którego tweety historycznie wysłały monetę w szał – odniósł się do cyfrowej waluty w tweecie w czwartek rano.

“Ile kosztuje ten Doge w oknie?” – napisał.

Później, w odpowiedzi na tweeta, Musk powiedział, że nie będzie wyprzedawał żadnego ze swoich dogecoinów, co jest pocieszającym znakiem dla inwestorów wśród zwiększonej zmienności.

Działania Muska wpłynęły również na wartość bitcoina. Po ogłoszeniu przez Teslę, że nie będzie już akceptować największej kryptowaluty jako zapłaty za swoje pojazdy elektryczne, moneta spadła poniżej $45.000 USD – z wysokiego poziomu $51.000 USD w zeszłym tygodniu.

W środę, według Coindesk, moneta spadła do najniższej ceny od miesięcy wynoszącej nieco poniżej $35 000 USD, podczas gdy dogecoin spadł do $0,30 USD.