Miguel i Modern Fidelity odsłaniają najnowocześniejszy głośnik MODFI-7.

Zdobywca nagrody Grammy, Miguel, połączył siły z Modern Fidelity – przyszłościową firmą audio, która na nowo definiuje domowe urządzenia muzyczne – aby zaprezentować wysoce zaawansowany głośnik MODFI-7.

Jako członek zarządu Modern Fidelity, Miguel, wraz z założycielami marki, Garym i Benjaminem Leedsami, skonstruował system dźwiękowy w stylu połowy ubiegłego wieku, mając na uwadze najwyższej klasy dźwięk, wyrafinowane wzornictwo i zrównoważone źródła zaopatrzenia na czele swojej wizji.

Bezprzewodowy głośnik łączy w sobie wszystkie istotne elementy zapewniające potężne wrażenia stereofoniczne. Zastosowano w nim podstawowy system technologiczny zapewniający maksymalną funkcjonalność oraz wysokowydajny współosiowy przetwornik tubowy z magnesem neodymowym i 5,25-calowym głośnikiem niskotonowym o dużym skoku, który odwzorowuje częstotliwość dźwięku na żywo. Urządzenie oferuje łączność bezprzewodową za pośrednictwem Apple Airplay, Google Chromecast, Spotify Connect i Bluetooth, a także wejście aux do bezpośredniego połączenia przewodowego.

Oprócz tego, że głośnik zawiera mniej niż 1 procent plastiku, został wykonany w całości z materiałów przyjaznych dla środowiska. System dźwiękowy znajduje się wewnątrz drewnianej skrzynki w kształcie kwadratu, osadzonej na eleganckim, stalowym stojaku, który mocuje się z tyłu. Czarne i białe wersje kolorystyczne wykończone są lakierem samochodowym, natomiast wersja orzechowa wykończona jest prawdziwym fornirem.

“To pod względem estetycznym i dźwiękowym najlepsze akcesorium do odtwarzania dźwięku w domu, jakie kiedykolwiek posiadałem” – powiedział Miguel w oświadczeniu. “Osobiście używam go do słuchania wszystkiego, od audiobooków, medytacji i oczywiście muzyki”.

MODFI-7 jest dostępny w przedsprzedaży w cenie $995 USD na stronie internetowej Modern Fidelity. Procent z wszystkich wpływów z przedsprzedaży zostanie przekazany na rzecz organizacji non-profit zajmującej się zdrowiem psychicznym w Los Angeles.