Motorola – dwa nowe budżetowe telefony

Moto G8 jeszcze na całym świecie nie miał premiery, a Motorola dodatkowo wprowadza dwa nowe budżetowe modele. W ofercie Motoroli pojawi się Moto G Fast i nowy Moto E. Oba modele są tańsze niż Moto G8 i choć nie są, aż tak wyrafinowane, to mają godne uwagi atuty i funkcje.

Moto G Fast jest bardziej eleganckim smartfonem wyposażonym w Snapdragon 665 i 3 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna jest mała, a wynosi tylko 32Gb, które można rozszerzyć do 512GB poprzez microSD. Telefon posiada 6,4 calowy wyświetlacz HD Plus i trzy tylne aparaty oraz przednia kamerę. Bateria ma pojemność 4000 mAh.

Biorąc pod uwagę, że Motorola jest nieco bardziej powściągliwa w swoich tegorocznych wydaniach serii G, G Fast w zasadzie przyjmuje rolę wersji “Play” serii Moto G8, która ma większość droższych atutów rodzeństwa w niższej cenie.

Moto E

Nowy Moto E jest jeszcze tańszy niż G Fast, choć nadal ma wiele wartych uwagi atutów. Otrzymał procesor Snapdragon 632, podwójną kamerę (13MP główny aparat i czujnik głębokości). Dodatkowo bateria ma pojemność 3550 mAh. Podobnie jak G Fast Moto E nie ma za dużej pamięci wewnętrznej tylko 32GB. Istnieje możliwość rozszerzenia tej pamięci do 512GB za pomocą karty microSD. Wszystkie cechy Moto e potwierdzają to, że jest to bardzo solidny wybór w budżetowych smartfonach.

Motorola Moto E

Moto E i Moto G Fast są dostępne od 5 czerwca w USA oraz już niedługo powinny pojawić się w Europie. Cena G Fast wynosi 199 dolarów, a cena Moto E wynosi 149 dolarów.

Rok budżetowych telefonów

W tym roku budżetowe telefony nareszcie uzyskały długo wyczekiwany atut telefonów premium, czyli zwiększoną ilość aparatów.

Moto G8 i jego wersje Moto G8 Power i Moto G8 Stylus mają trzy aparaty: główny, ultra szerokokątny i makro. Moto G Fast posiada również potrójną tylną konfigurację aparatu, co dowodzi, że nawet skromniejsze telefony dostają zabawki dla dużych chłopców. Niestety Moto E nie posiada trzech aparatów, ponieważ gdzieś trzeba było wyróżnić modele. Moto E już posiada główny aparat 13MP i czujnik głębokości, co powinno być w sam raz dla konsumentów budżetowych.