Oppo Find X2 – tańsza wersja, ale nadal z obsługą 5G

Oppo Find X2 i X2 Pro, które miały swoja premierę na początku tego roku to dwa z najbardziej zaawansowanych telefonów w ofercie Oppo. Niestety cena tych telefonów nie jest przystępna, ale firma właśnie ogłosiła wprowadzenie dwóch tańszych modeli do swojej oferty. Tańszymi smartfonami w ofercie Oppo, które pojawia się to Oppo Find X2 Neo i Find X2 Lite.

Oppo Find X2 Neo, dostępny za 599 funtów, wygląda jak Find X2. Posiada 6,55-calowy ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 90Hz. Dodatkowo ekran jest również zakrzywiony z otworem na przedni aparat tak jak w Find X2 i Find X2. Urządzenie jest wyposażone w chipset Snapdragon 765G, który zapewnia obsługę 5G, a także ma 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane.

Aparat składa się z głównego obiektywu 48MP, obiektywu 8MP ultra-szerokokątnego, 13MP teleobiektywu. Firma nie podała specyfikacji przedniego aparatu, ale znamy pojemność akumulatora i wynosi ona 4055mAh. Dodatkowo telefon jest wspierany szybkim ładowaniem 30W.

Find X2 Lite

Oppo Find X2 Lite jest jeszcze bardziej przystępny cenowo. Cena Oppo Find X2 Lite to zaledwie 399 funtów w porównaniu do Find X2 i Find X2 Pro. Find X2 Lite posiada taką samą baterie i również jest wspierany szybkim ładowaniem 30W oraz procesor jak Neo. Aparat jest podobny ma trzy takie same obiektywy, ale teleobiektyw został zastąpiony „aparatem z efektami retro”. Jeszcze nie wiadomo, co tak naprawdę oznaczają efekty retro.

Ekran w Find X2 Lite jest inny niż u pozostałych telefonów z serii Find X2. Ekran ten jest płaski, a niezakrzywiony oraz posiada wcięcie na przedni aparat. Wyświetlacz ma przekątną 6,5 cala i jest wykonany w technologii AMOLED. Kolejna różnicą jest odświeżanie nie jest to już 90Hz, a tylko 60Hz.

Oba telefony są już dostępne w Wielkiej Brytanii i Europie w przedsprzedaży na stronie internetowej producenta przed ogólną premierą, która odbędzie się 10 czerwca.