Nowe wentylatory Vento PRO od XPG

XPG prezentuje nowość – wentylator Vento PRO będący wynikiem współpracy z japońskim Nidec Corporation.
Użytkownicy PC wiedzą, że wydajne podzespoły zamknięte w ciasnej obudowie generują dużo ciepła. Z tego względu producenci obudów często, aby poprawić przepływ powietrza, dodają dodatkowe wentylatory lub pozostawiają na nie dodatkowe miejsce.

Dobra wentylacja “skrzynki” to ważna sprawa

Zastosowanie dodatkowych wentylatorów pozwala z jednej strony wtłoczyć więcej chłodnego powietrza z zewnątrz do wnętrza obudowy, a z drugiej pozwolić gorącemu powietrzu wydostać się z wnętrza. Niestety, w większości przypadków fabryczne wentylatory robią to, co nich należy, ale kosztem pogorszenia kultury pracy. Rozwiązaniem dla wymagających użytkowników są wentylatory, które zapewniają duży przepływ powietrza i wysokie ciśnienie statyczne przy niskich obrotach. Na rynku istnieje stosunkowo niewiele podmiotów mogących takie połączenie zapewnić. Do ich grona dołącza XPG przy współpracy z Nidec Corporation.

XPG

XPG Vento PRO

XPG Vento Pro to konstrukcja w standardzie 120 mm wykorzystująca technologię Gentle Typhoon Fan, która charakteryzuje się przepływem powietrza wynoszącym do 76 CFM oraz ciśnieniem statycznym 3.15mm H₂O. Wszystko przy maksymalnej prędkości obrotowej 2150 RPM oraz głośności 28 do dBA. Cicha praca jest możliwa dzięki połączeniu podwójnych łożysk japońskiej produkcji i podkładek antywibracyjnych. Nie mogło też zabraknąć 4-pinowego złącza z kontrolerem PWM, przez co prędkość obrotowa może być automatycznie dostosowywana do warunków panujących wewnątrz obudowy lub ręcznie konfigurowana przez użytkownika.

XPG

Wentylatory Vento PRO będą objęte 5-letnią gwarancją i są obliczone na 250 000 godzin bezawaryjnej pracy w temperaturze 25 stopni Celsjusza lub 60 000 godzin w przypadku 60 stopni Celsjusza.
Cena Vento PRO będzie dostępne w sprzedaży od połowy grudnia w cenie 99 zł.

XPG

O XPG

XPG zostało założone przez ADATA w celu zapewnienia wysokiej jakości produktów dla graczy, profesjonalistów e-sportowych i entuzjastów technologii. Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie produktów o ekstremalnej wydajności, dlatego ściśle współpracujemy ze społecznością graczy i e-sportu, aby uzyskać wgląd w rzeczywiste potrzeby użytkowników. Zapewniamy pełną gamę produktów, od komponentów, urządzeń peryferyjnych po systemy, i tworzymy je z myślą o najwyższych standardach stabilności, niezawodności i wydajności. Opracowujemy również produkty o ciekawych wzorach, które przyniosły nam kilka prestiżowych międzynarodowych nagród, takich jak iF Design i Good Design. Oprócz produktów odgrywamy aktywną rolę w sponsorowaniu i wspieraniu wydarzeń i drużyn e-sportowych na całym świecie, aby realizować ekstremalne wrażenia z gry na najwyższym poziomie.