Pamięci RAM XPG Spectrix D50 Xtreme podkręcone do 5400 MHz

XPG informuje, że pasjonaci z XPG Overclocking Lab (XOCL) zdołali podkręcić moduły z flagowej serii Spectrix D50 Xtreme do aż 5400 MHz!
Ekipa z XOCL osiągnęła taktowanie 5400 MHz przy opóźnieniach CL20-28-28 na modułach Spectrix D50 Xtreme 5000 MHz z opóźnieniami CL19-28-28. Te zostały podkręcone w platformie testowej obejmującej procesor AMD Ryzen 7 4700G (wyniki osiągnięte w trybie asynchronicznej pracy Infinity Fabric), płytę główną GIGABYTE B550 VISION D.

RAM XPG Spectrix 50 Xtreme

Bicie rekordów – droga pełna pułapek

Droga do takich wyników jest wyboista i wymaga nie tylko odpowiedniego doboru komponentów, ale też rzadko występującego połączenia wiedzy i szczęścia. Z jednej strony mamy pewną losowość jakości produktów – zarówno procesorów, jak i modułów RAM, przez co nawet najlepszy overclocker nigdy nie uzyska identycznego maksymalnego wyniku na różnych egzemplarzach (nawet tego samego sprzętu). Jeśli ktoś chce spróbować sił, w tej “dyscyplinie”, to powinien się zaopatrzyć w solidną płytę główną renomowanego producenta, mieć po prostu farta przy zakupie procesora oraz polować na wyczynowe zestawy pamięci RAM, w których zastosowano możliwie jak najlepsze jakościowo kości pamięci.

Spectrix D50 Xtreme

Jest to najwyższa seria w portfolio XPG obejmująca moduły o taktowaniu wynoszącym kolejno: 4800 MHz oraz 5000 MHz. Do ich produkcji użyto kości pamięci najlepszych serii oraz są w pełni kompatybilne z najnowszymi procesorami od AMD i Intela. To sprawia, że stanowią one bardzo dobrą bazę do eksperymentów nawet dla tych, dla których i tak już bardzo wysoko taktowany profil XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) to za mało. Ponadto, poza wydajnością, flagowe moduły charakteryzują się też pięknym designem. Gruby aluminiowy polerowany i gustownie ponacinany radiator nie jest tylko funkcjonalny, ale też będzie ładnie komponował się z oświetleniem zapewnianym przez skromną wkładkę RGB.

RAM XPG Spectrix 50 Xtreme

O XPG

XPG zostało założone przez ADATA w celu zapewnienia wysokiej jakości produktów dla graczy, profesjonalistów e-sportowych i entuzjastów technologii. Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie produktów o ekstremalnej wydajności, dlatego ściśle współpracujemy ze społecznością graczy i e-sportu, aby uzyskać wgląd w rzeczywiste potrzeby użytkowników. Zapewniamy pełną gamę produktów, od komponentów, urządzeń peryferyjnych po systemy, i tworzymy je z myślą o najwyższych standardach stabilności, niezawodności i wydajności. Opracowujemy również produkty o ciekawych wzorach, które przyniosły nam kilka prestiżowych międzynarodowych nagród, takich jak iF Design i Good Design. Oprócz produktów odgrywamy aktywną rolę w sponsorowaniu i wspieraniu wydarzeń i drużyn e-sportowych na całym świecie, aby realizować ekstremalne wrażenia z gry na najwyższym poziomie.