Oculus Quest 2 – nowy zestaw VR od Oculus

O pojawieniu się nowego zestawu VR Oculus Quest 2, dowiedzieliśmy się po opublikowaniu zdjęcia rzekomo przedstawiającego następcy Questa. Zdjęcie zostało opublikowane przez popularnego użytkownika na Twitterze.

Kolorystyka przedstawiona na Twiterze prezentuje wersję biało-różową oraz samo urządzenie wygląda na lżejsza konstrukcję oraz ma wiele subtelnych zmian estetycznych.

Zastosowany pasek w Oculus Quest 2 będzie pozbawiony rzepu Quest dla prostszego rozwiązania mocowania. Niestety sposób, w jaki będzie on regulowany nie jest widoczny na zdjęciu. Zestaw VR wygląda na odchudzony, a to odpowiada naszym oczekiwaniom, co do tańszego modelu, który znalazłby się w zasięgu większej ilości klientów.

Oczywiście ten zestaw VR od Oculus jest bezprzewodowy, co jest jego główną zaletą nad mocniejszym zestawem Rift S. Dodatkowo lekko wyregulowana pozycja kamer prawdopodobnie zapewni większe pole widzenia do ręcznego śledzenia.

Możemy zauważyć brak widocznego suwaka IPD przy zestawie VR Oculus Quest 2, który odpowiada za regulacje pozycji ekranu. Taki zabieg może oznaczać obniżanie kosztów przy użyciu tylko jednego ekranu, zamiast dwóch ekranów.

Czy można uznać tą informację za prawdziwą?

Użytkownik Twittera WalkingCat ma dobrą opinię na temat przecieków, ponieważ również opublikował zdjęcie Hololens 2 przed jego oficjalnym zaprezentowaniem przez Microsoft.

Premiera tego zestawu ma odbyć się w 2021 roku sugerując się informacjami z maja. Dodatkowo ostatnio pojawiła się informacja o tym, że produkcja Oculus Quest 2 rozpocznie się w lipcu. Która data jest bliższa prawdy nie wiadomo. Wiemy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby premiera odbyła się w tym roku, czy przyszłym.

Za obecny zestaw Oculus Quest zapłacimy 2400 złotych za wersje 64GB oraz 2700 złotych za wersje 128GB. Dodatkowo mamy nadzieję, że cena Quest 2 będzie niższa niż poprzednik dzięki zastosowaniu prostszych i tańszych rozwiązań.