Oppo – naładowany smartfon w 20 minut?

Szybkie ładowanie w smartfonach to aktualne pole bitwy producentów. Oppo właśnie ogłosiło swoją nową technologię ładowania 125 W, która prawdopodobnie zawita w przyszłorocznych smartfonach.

Nowa technologia szybkiego ładowania zaprezentowana przez Oppo będzie dostępna tylko, w niektórych urządzeniach tej marki. Jeśli masz już telefon Oppo, będziesz musiał zakupić nowy, który obsługuję tę technologię, aby skorzystać z ładowania 125 W.

Gdzie będzie dostępne szybkie ładowanie 125 W?

Dostępność szybkiego ładowania 125 W będzie początkowo ograniczona prawdopodobnie do dwóch przyszłorocznych smartfonów tej firmy. “Szczęśliwym” telefonem, który jest wyposażony w tę technologię to Oppo Find X3 oraz możliwe, że również otrzyma to Oppo Reno 5.

Aktualnie nie wiemy dokładnie, w jakich modelach zagości ta technologia. Ale wiemy jedno smartfon wyposażony w tą technologie będzie mógł zostać naładowany z jeszcze większa prędkością, niż do tej pory.

W przykładzie przedstawionym przez Oppo, wyniki firmy pokazywały, że ładowarka jest w stanie naładować urządzenie z baterią 4000mAh do 41% od zera w niecałe 5 minut. Następnie ładowanie od 41% do 100% zajęło tej ładowarce mniej niż 20 minut, co pozwoliłoby na naładowanie całego telefonu w czasie nie osiągalnym dotychczas.

Szybsze ładowanie bezprzewodowe

Firma zaprezentowała również swoja nową technologię 65 W Air VOOC. Technologia ta zapewnia jeszcze bardziej zaskakujące prędkości ładowania bezprzewodowego niż prędkości oferowane przez inne firmy.

Oppo szybkie ładowanie 125 W / 65 W

Statystyki zaprezentowane nie są tak spektakularne jak w przypadku szybkie ładowania przewodowego, ale dalej imponujące. Telefon wyposażony w baterie o pojemności 4000mAh udało się naładować w około 30 minut. Podane wartości wynikają z testów przeprowadzonych przez Oppo. A więc w warunkach domowych możemy nie zobaczyć, aż takich wyników, ale dalej będą bardzo dobre.

Firma zrobiła dobry krok, ponieważ jeden z chińskich rywali Realme zaprezentował technologie 121 W szybkiego ładowania. Dodatkowo firmy takie jak Vivo i Xiaomi również zaprezentowały szybkie ładowanie 100 W. Obecnie nie wiadomo, czy tak szybkie ładowanie jednocześnie oznacza szybszą degradacje baterii telefonu.