Ulepszona obsługa GPIO Raspberry Pi dodana do Ubuntu 21.04.

Grupa deweloperów systemu Ubuntu na Raspberry Pi udostępniła w tym tygodniu wpis na blogu, w którym opisano kluczowe nowe funkcje w najnowszej aktualizacji dla Ubuntu 21.04. Najnowsza wersja Ubuntu jest potwierdzone, aby oficjalnie zawierać ulepszone wsparcie GPIO na Raspberry Pi poprzez nową bibliotekę Pythona.

Nowa biblioteka Pythona jest znana jako LGPIO i zastępuje RPi.GPIO, która nie działa już poprawnie z Linux Kernel 5.11. Jeśli używasz Ubuntu 21.04, wszystko co musisz zrobić, to zainstalować pakiet LGPIO, aby rozpocząć pracę. Używając LGPIO. Nowa aktualizacja 21.04 jest zoptymalizowana do obsługi GPIO tak jak dotychczas poprzez wykorzystanie nowej biblioteki Pythona. Kontrolowanie komponentów takich jak diody LED lub serwomechanizmy jest całkowicie przywrócone i twórcy ponownie mają pełną kontrolę nad GPIO z Ubuntu.

Jeśli chcesz korzystać z nowej biblioteki LGPIO samodzielnie, sprawdź tutorial opublikowany przez zespół Ubuntu dla szczegółowych instrukcji. Przeczytaj więcej o najnowszej aktualizacji na oficjalnym blogu Ubuntu.