Galaxy Z Flip – Specyfikacja Przed Premierą

Pierwszy raz mogliśmy ujrzeć Galaxy Z Flip na prawdopodobnie oficjalnych renderach. Projekt ten prezentuje telefon podobny do Motoroli Razr oraz wygląda na trochę cieńszą wersję Galaxy S10, która dodatkowo składa się.

Zdjęcia oraz informacje na temat Galaxy Z Flip udostępniła strona WinFuture. Na tych zdjęciach prawie pewne jest to, że widzimy prawdziwy wygląd Galaxy Z Flip. Te wszystkie informacje ujawniają wiele o tym telefonie przed prawdopodobną datą premiery, czyli 11 lutego na Samsung Unpacked.

Po rozłożeniu Z Flip ukazuje się wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7 cala w proporcjach 22: 9 i rozdzielczości FHD+ (2636×1080). Dodatkowo pojawi się „ultra cienkie szkło” zamiast plastiku, które jest zastosowane w Galaxy Fold i Motorola Razr.

Z Flip zaczerpnął inspiracji z Motoroli Razr, a dokładniej tutaj też po złożeniu będzie mały ekran OLED o przekątnej 1,06 cala (300×116). Ten mały ekran nie będzie służył do wielu czynności, prawdopodobnie będzie mieć podobne funkcje jak w Motoroli Razr.  

Galaxy Z Flip Tył Razr

Jeśli chodzi o wygląd, Z Flip wygląda jak najnowsze telefony z serii Galaxy S. Zdjęcia pokazują fioletową wersję kolorystyczną, dwa tylne aparaty i lampę błyskową. Niestety na tych zdjęciach nie widać, gdzie na zewnątrz miałby być ten mały ekran.

Bardzo dobra, ale nie najlepsza specyfikacja

Specyfikacja tego telefonu zapowiada się dobrze, ale jest nieco gorsza od najwyższej klasy. Z Flip będzie mieć w swojej specyfikacji Snapdragona 855 Plus, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej – bez możliwości rozbudowy. Nie będzie gniazda 3,5 mm, będzie tylko port USB-C do ładowania telefonu oraz do podłączenia słuchawek przewodowych.

Ten telefon nie jest przeznaczony dla osób, które chcą najlepszego telefonu pod każdym względem. Z Flip jest dla osób, które cenią sobie wygodę używania telefonu, a nie topową wydajność. Dlatego głównym założeniem Z Flip jest wygoda używania telefonu, a nie najlepsza wydajność. Z drugiej strony powodem takiej specyfikacji może być przedłużony czas pracy i rozwoju tego telefonu.