GameStop po cichu ogłasza, że pracuje nad NFT.

We wtorek GameStop po cichu ogłosiło, że rozpoczyna budowę zespołu, który będzie zajmował się rozwojem NFT.

Firma zapowiedziała nową operację poprzez stronę internetową poświęconą aktywom blockchain. Ogłoszenie, zatytułowane “Change the Game”, przedstawiało kasetę z grą, która wsuwa się do ręcznej konsoli do gier przypominającej GameBoya. “Moc dla graczy. Siła dla twórców. Siła dla kolekcjonerów” – czytamy w komunikacie na urządzeniu.

Obok ogłoszenia znajduje się wezwanie dla “wyjątkowych programistów (solidity, react, python), projektantów, graczy, marketingowców i liderów społeczności”. Firma podała adres e-mail dla tych, którzy chcą być częścią nadchodzącego projektu NFT.

Użytkownicy Reddita zauważyli ofertę pracy GameStop z początku tego miesiąca, poszukując analityka z doświadczeniem w “blockchain, kryptowalutach lub niefunkcjonalnych tokenach”, aby dołączyć do ich siedziby w Grapevine w Teksasie.

Według Etherscan, firma wydaje się również, że niedawno stworzyła swój własny token GME.

We wtorek po południu cena akcji GameStop wzrosła o 16 procent i wynosiła 214 USD za akcję, co jest najwyższym poziomem od marca. Inne popularne akcje związane z memami, takie jak AMC Entertainment, również odnotowały równoczesne zyski.

Zainteresowanie opinii publicznej GameStopem, prowadzone przez subreddit r/WallStreetBets, spowodowało, że ceny akcji GameStopu wahały się w ostatnich miesiącach w sposób nieregularny. W zeszłym miesiącu akcje GameStopu poszybowały w górę po tym, jak CEO George Sherman ogłosił, że ustępuje ze stanowiska.