iPhone 12 – w kompaktowym rozmiarze

Już od dłuższego czasu słyszymy, że podstawowa wersja iPhone 12 może mieć 5,4 calowy ekran, a najnowsze informacje pokazują jak mały może być cały telefon.

Użytkownik iZac z forum MacRumors zakupił atrapę telefonu. Wygląd atrapy oczywiście opierał się na przeciekach i innych wyciekłych informacjach. Dodatkowo porównał atrapę iPhone 12 do iPhone 7 i SE.

Rozmiar nowego iPhone mieści się pomiędzy 7 i SE. Atrapa telefonu jest mniejsza niż iPhone 7 mimo, że iPhone 7 ma mniejszy ekran o przekątnej 4,7 cali. W porównaniu z iPhonem SE atrapa iPhone 12 jest trochę większa, a SE ma mały ekran o przekątnej tylko 4 cali. Autor zdjęć twierdzi, że atrapa iPhone 12 jest szersza o 6mm od SE i węższy o 3mm niż iPhone 7.

iPhone 12
Źródło: https://forums.macrumors.com/attachments/449f1616-e640-43b8-b548-b3042324d12b-jpeg.930472/

Więc jeśli ta atrapa jest dokładna, to wygląda na to, że osoby ceniące kompaktowość, wygodę obsługi bardzo docenią ten telefon. Dodatkowo w takim rozmiarze telefon nie posiada obecnych problemów w wielu flagowcach, a dokładniej jedna ręką będziemy mogli obsłużyć ten telefon.

Jest to o tyle istotne, że nie wiele jest dostępnych na rynku małych telefonów, nie mówiąc o markach z wyższej półki. Firma Apple wprowadziła swój kompaktowy telefon na rynek, czyli iPhone SE (2020) o przekątnej 4,7 cali. Niestety ten telefon jest średnich rozmiarów i nie za bardzo pasuje do określenia mały telefon.

Musimy pamiętać, że to tylko atrapa telefonu, która jest oparta na przeciekach informacji oraz plotek. We wrześniu będziemy wiedzieć jak mały jest iPhone 12, bo wtedy prawdopodobnie będzie premiera tego telefonu.