Pixel 5 – brak niepopularnej funkcji z Pixel 4

Google dodał czujnik ruchu do zeszłorocznego flagowca, aby umożliwić użytkownikom obsługiwanie telefonu za pomocą gestów, ale z powodu błędów technologia Motion Sense, nie działa zbyt dobrze. Więc w nadchodzącym Pixel 5 brak tej technologii nie będzie żadną niespodzianka oraz nowy raport potwierdza to.

Dodatkowo w nowym Pixel’u może zabraknąć skanera twarzy 3D, jeżeli brak Motion Sense się potwierdzi. Prawdopodobny brak skanera twarzy 3D zostanie zastąpiony innym sposobem odblokowywania smartfonu. Musimy jednak pamiętać, że to cały czas są plotki, niepotwierdzone informacje, więc musimy delikatnie przymknąć oko.

Co to Motion Sense?

Motion Sense był cechą charakterystyczną Google Pixel 4 i był wspierany przez technologię radarową Google Soli motion-sensing. Pozwalało to użytkownikom na nawigację w interfejsie oraz sterowanie różnymi aplikacjami, za pomocą gestów. Dodatkowo Pixel 4 był pierwszym urządzeniem wykorzystującym technologię Google Soli, ale wydaje się, że również ostatnim.

Motion Sense był nowatorski, ale daleki od ideału wielu użytkowników twierdziło, że nie zawsze działa tak, jak reklamowano. Oraz jego funkcjonalność była ograniczona do kilku aplikacji. Było to problematyczne również w innych aspektach. Częstotliwość, na których działał Motion Sense, nie były legalne w niektórych krajach, co spowodowało, że Pixel 4 nie pojawił się w Indiach.

Dzięki axing Soli, Google prawdopodobnie będzie w stanie sprzedawać Pixel 5 na większej liczbie rynków, a także możliwe jest, że w rezultacie telefon będzie bardziej przystępny cenowo niż Pixel 4. Cel Google, aby utrzymać spadek cen telefonów znajduje również odzwierciedlenie w zastosowanym procesorze będzie to Snapdragon 768G mid-range, a nie Snapdragon 865.

Procesor ten nie ma najwyższych prędkości w porównaniu, z 865, ale są plusy Snapdragona 768G. Snapdragon 768G umożliwi korzystanie z 5G oraz zapewni obsługę wyświetlaczy 120Hz. Oczekuje się, że Pixel 5 dalej pozostanie w czołówce smartfonów pod względem aparatu.

Prawdopodobna data premiery Pixel 5 to październik tego roku. Jesteśmy coraz bliżej premiery, więc możemy spodziewać się większej ilości przecieków na temat nowego flagowca od Google.