Playstation 5 – specyfikacja, wygląd.

Playstation 5 konsola, która będzie mieć premierę w roku 2020, a dokładnie 27 listopada. Wygląd konsoli jest przedstawiony na filmie:

Jeśli chodzi o specyfikacje to procesorem ma być procesor firmy AMD na architekturze Zen 2, sześciordzeniowy i dwunastowątkowy wykonany w litografii 7nm. Jeśli chodzi o grafikę ma to być AMD Navi. Ma też posiadać 16GB pamięci typu GDDR6. 5 generacja konsoli marki Sony ma wspierać natywnie rozdzielczość 4k/60fps. Moc obliczeniowa ma podnieść się do 11.2 teraflopsów. Konsola na początku sprzedaży ma być wyposażona w dysk o pojemności 2TB, a później ma wejść wersja z dyskiem o pojemności 1TB. Dodatkowo będzie możliwa kompatybilność wsteczna z konsolą PS4. Cena konsoli będzie wynosić 2299 zł za wersje z napędem Blu-ray oraz 1799 zł za wersje bez napędu. Można przyznać, że ta konsola jest mocniejsza nawet od Xbox-a One X. Być może zmieni wojnę między komputerami, a konsolami.

O Kacper Kempara 36 artykułów
Nazywam się Kacper Kempara. Informatyką interesuję się poważnie już prawie 10 lat, a motoryzacją 5 lat. Pomogę w każdej kwestii. Aktualnie jestem w 4 klasie technikum na profilu Technik-Informatyk.