Redmi Note 9 – nowy najtańszy telefon z aparatem 64MP

Telefony Xiaomi są często jednymi z najtańszych telefonów na rynku, które warto zakupić. Dodatkowo istnieje pod marka Xiaomi, czyli Redmi jest to jeszcze tańsza marka, a teraz pojawiły się dwa nowe telefony Redmi.

Telefony, które właśnie poznaliśmy to Redmi Note 9 Pro i Note 9 Pro Max, pierwsze dwa telefony z rodziny Redmi Note 9.

Oba telefony mają 6,77-calowe wyświetlacze FHD +, co jest zaskakujące patrząc na cenę, mimo to nadal są tylko panele LCD, więc niestety ekran może czasem zawieść. Ekrany te posiadają charakterystyczna dziurkę na przedni aparat, a nie coś podobnego do notch’a, co po raz pierwszy pojawi się w telefonach od Redmi.

Pod względem specyfikacji telefony są dość podobne, ponieważ oba mają procesor Snapdragon 720G (co jest wystarczające w tej cenie), dużą baterię 5020 mAh, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i trzy takie same tylne kamery.

Redmi Note 9 Pro

Zarówno Redmi Note 9 Pro, jak i Note 9 Pro Max mają cztery tylne kamery. Oba mają aparat ultra-szerokokątny 8 MP, 5 megapikselowe makro i 2 megapikselowe snapery, jedyną różnicą w tych telefonach są aparaty główne. Note 9 Pro ma aparat 48MP, Note 9 Pro Max ma aż 64MP. To telefon, który ma jedną z najwyższych rozdzielczości, jaką można uzyskać w tej cenie.

Nie znamy jeszcze globalnych cen, ale w oparciu o ceny indyjskie telefony będą prawdopodobnie bardzo tanie patrząc na to, co oferują.

Prawdopodobnie Redmi Note 9 Pro będzie dostępny za około 800 złoty lub za 1200 złoty w zależności od tego, czy wybierzemy wariant 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci, czy 6 GB / 128 GB . Możliwa data premiery jeszcze niestety nie została zasugerowana.