Xiaomi Mi 11 Pro oraz Ultra

mi11pro

Xiaomi Mi 11 Pro oraz Mi 11 Ultra mogą pojawić się na najbliższej wydarzeniu firmy Xiaomi, a dokładniej 29 marca. Wiemy o tym po dużym wycieku, który sugeruje, że wkrótce możemy zobaczyć super-premium smartfon z Androidem. Informacja ta pojawiła się po niedawnym potwierdzeniu możliwego globalnego wydarzenia „mega premiery”.

Prawdopodobnie Xiaomi zaprezentuje nam, co najmniej dwa flagowe urządzenia z rodziny Mi 11, po tweecie udostępnionym przez tech YouTubera Bena Geskina pokazał materiał promocyjny, w którym pojawia się nazwa zarówno Mi 11 Pro jak i Mi 11 ultra.

Nie jest to jasne, że smartfony pojawią się tylko w Chinach, ponieważ informacja o wydarzeniu 29 marca pojawiła się na globalnym koncie firmy na Twitterze, a materiał promocyjny opisujące premierę Mi 11 Pro oraz Mi 11 Ultra wyglądają na dość specyficzne dla Chin.

W następnym tweedzie Geskin sugeruje, że urządzenia mogą pojawić się w globalnej sprzedaży, pomimo materiałów promocyjnych wyraźnie skierowanych do chińskiej społeczności, więc prawdopodobnie podobny materiał promocyjny zostanie udostępniony za pośrednictwem globalnego konta Xiaomi w najbliższych dniach.

OnePlus 9 Pro ma zaplanowaną premierę na 23 marca, czyli na dzień publikacji tego artykułu, więc skutecznym ruchem ze strony Xiaomi byłoby, aby premiera nowych urządzeń premium przypadłaby w podobnym czasie, ponieważ oba urządzenia z dopiskiem Pro będą mieć podobne specyfikacje.

Kiedy pojawi się Mi 11 Lite?

Jeden element jest warty uwagi, a mianowicie brak wzmianki o Xiaomi Mi 11 Lite. Już wcześniej pojawiły się plotki o trzecim modelu w serii Mi 11, który miałby być tańszą alternatywą dla droższych wersji. Niestety nie było oficjalnego potwierdzenia nazwy, ani tego, czy w najbliższym czasie pojawi się Mi 11 Lite.

Pojawia się jednak światełko w tunelu, a mianowicie przeciek specyfikacji właśnie modelu Mi 11 Lite, które pochodzi z wiarygodnego źródła oraz pojawiło się po potwierdzeniu przez Xiaomi informacji na temat globalnej premiery. Wycieki te zawierają szczegółowe informacje, takie jak szerokość, waga, procesor, wyświetlacz, bateria, aparat i nie tylko, jeśli to prawda to Xiaomi Mi 11 Lite może być jednym z najcieńszych telefonów ostatnich czasów. Dodatkowo Mi 11 Lite zostało certyfikowane w Singapurze, co zazwyczaj dzieje się przed premierą, więc jest możliwe to, ze podczas premiery 29 marca zobaczymy jednak trzy nowe smartfony.

Wiemy, że 29 marca czeka nas premiera dwóch smartfonów z serii Mi 11, a być może zobaczymy model z dopiskiem Lite, co na razie jest wielką niewiadomą.