Samsung Galaxy S20 FE – przecieki informacji

Nie musimy czekać na oficjalna premierę, aby poznać szczegóły dotyczące specyfikacji oraz wyglądu nowego smartfona S20 FE, który będzie bardziej przystępną cenowo wersja Samsunga Galaxy S20.

Według sprawdzonego źródła (Roland Quandta), nadchodzący model smartfona będzie wyposażony w Snapdragon 865 w wersji 5G. W wersji 4G smartfon będzie wyposażony w procesor Samsung Exynos 990.

Telefon będzie wspierany 6Gb pamięci RAM oraz 128GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo będzie miał 6,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2400×1080 pikseli. Częstotliwość odświeżania w S20 FE będzie wynosić 120Hz.

Na tylnych pleckach smartfona znajdziemy potrójny aparat (12MP + 12MP + 8MP), a z przodu znajdziemy aparat 32MP. Wszystkie te informacje pokrywają się z tym, co słyszeliśmy o telefonie do tej pory, który pierwotnie miał nazywać się Samsung Galaxy S20 Lite.

Samsung Galaxy S20 FE

Informacje z przecieku sugerują, że pojawi się obsługa Bluetooth 5 oraz Wi-Fi 6. Dodatkowo Samsung Galaxy S20 FE będzie posiadał pełną wodoodporność i pyłoszczelność IP68. Bateria, która zostanie zastosowana w tym telefonie to ogniwo o pojemności 4500mAh wraz z wsparciem bezprzewodowego ładowania.

Podsumowując jest to bardzo dobrze zapowiadająca się nowa wersja Samsung Galaxy S20. W rzeczywistości nie zauważymy wielkiej różnicy miedzy tym a standardowym Galaxy S20, choć Samsung planuje użyć tańsze materiały, aby zmniejszyć koszty.

WinFuture udostępnił również pełną galerię renderów nowego telefonu, który będzie występować w kolorze białym, niebieskim, pomarańczowym, lawendowym, zielonym i czerwonym. Podobnie jak w przypadku Apple wydaje się, że najtańszy wariant Galaxy S20 będzie dostępny w większości kolorów.

Na podstawię plotek o tym telefonie, które pojawiały się w wielu miejscach możemy stwierdzić, że premiera Samsung Galaxy S20 FE odbędzie się w bliskiej przyszłości. Kiedy odbędzie się premiera tego telefonu poznamy wszystkie informacje na jego temat.