Xbox One S All-Digital Edition – Nowa Konsola Microsoft’u

Microsoft ogłosił, że kolejna wersja Xbox One S nie będzie miała napędu na płyty. Zamiast tego będziesz musiał pobrać wszystko z sieci.

To nie jest ogromna zmiana, ponieważ już istnieje wiele tytułów, które działają na zasadzie: kup kod, pobierz grę. Oczywiście gry pudełkowe nadal istnieją, ale Xbox One S All-Digital Edition nie będzie w stanie ich odczytać jak i filmów.

Nowy Xbox nie jest mniejszy.

Czy pomysł pozbycia się napędu dysków nie powinien polegać na zmniejszaniu rozmiaru? Xbox One S (który zadebiutował w 2016 roku) nie wygląda inaczej i ma napęd na płyty. Bardzo chciałbym, aby nowy Xbox zmniejszył swój rozmiar,ale niestety nowa konsola jest takich samych rozmiarów, jak potężniejszy Xbox One X.

Nowy Xbox może odnieść sukces dzięki Xbox Game Pass Ultimate.

 

To usługa, która łączy dwie już istniejące opcje, czyli Game Pass i Live Gold, który jest potrzebny do grania online. Dzięki tej usłudze mamy dostęp do wszystkich korzyści tych opcji m.in. dostęp do 4 darmowych gier na miesiąc oraz możliwość z korzystania z rabatów w Microsoft Store.

Cena nowego Xbox’a

Xbox One S All-Digital Edition na rynku amerykańskim to koszt 249 dolarów czyli o 50 dolarów mniej niż Xbox One S. W Europie zapłacimy około 230 euro. Nowej wersji Xbox’a nie ujrzymy w najbliższym czasie  w Polsce. Wraz z Xbox’em otrzymujemy trzy darmowe gry – Forza Horizon 3, Sea of ​​Thieves i Minecraft – nie są tytułami z najwyższej półki.