Ekspert kryptowalutowy przewiduje, że Bitcoin w końcu osiągnie 1 milion USD za monetę

W ostatnich miesiącach wartość aktywów kryptowalutowych nadal rośnie, a jeden z ekspertów przewiduje, że najpopularniejsza moneta, Bitcoin, w końcu osiągnie 1 milion USD, biorąc pod uwagę jej obecną trajektorię.

Przemawiając na Yahoo Finance Live, CoinDesk Learn Editor Ollie Leech powiedział, że wierzy, że moneta jest na ścieżce w kierunku ciągłej rentowności finansowej.

“Bitcoin zmierza do 1 mln USD za monetę” – powiedział w rozmowie z serwisem. “Właściwie wierzę, że to nastąpi, na pewnym etapie, z samym tylko aspektem rzadkości, czyni go niesamowicie ekscytującym aktywem do posiadania”.

Według Leecha, czas skoku cen Bitcoina może nastąpić po 2024 roku, kiedy ilość bitcoinów, które otrzymują górnicy, zostanie obcięta o połowę podczas wydarzenia zwanego “halvingiem”. Ostatnie przepołowienie miało miejsce 11 maja 2020 roku, a według Investopedii, oba ostatnie przepołowienia skorelowane były z dużymi skokami ceny monety.

“Rok po przepołowieniu zawsze wydaje się tworzyć ogromny wzrost” – powiedział Leech. “Nie wiem, kiedy Bitcoin przekroczy 1 mln USD, ale prawdopodobnie będzie to po 2025 roku”.

Według CoinDesk, obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi ponad 1 bilion USD. Moneta odnotowała wzrost w czwartek rano do 58 266,24 USD, po czym gwałtownie spadła. Największa kryptowaluta doświadczyła ponad 600-procentowego wzrostu od maja 2020 roku.