Oppo Find X2 Pro – nowy flagowiec z 120Hz

Popularny chiński producent Oppo przedstawił nowy telefon Find X2, który jest drugą generacją urządzeń premium od Oppo.

Istnieją dwie wersje – Oppo Find X2 i Oppo Find X2 Pro – wariant Pro oferuje topową specyfikacje.

Podczas, gdy pierwszy Oppo Find X wykorzystywał duży mechanizm, który ukrywał przedni jak i tylny aparat w obudowie. Jego następca, czyli Find X2 posiada otwór w przednim panelu na aparat do selfie oraz standardowy układ tylnych trzech aparatów.

Oppo X2 z potrójnym zestawem aparatów

Oppo Find X2 Pro

Oppo X2 Pro jest również pierwszym telefonem, który wykorzystuje nowy czujnik Sony IMX689 w swoim głównym aparacie. W większości czujniki Sony są stosowane w jednych z najlepszych aparatów, co powinno zapewnić bardzo dobrą jakość zdjęć telefonu od Oppo.

Dodatkowo wersja Pro będzie mieć aparat ultra-szerokokątny o rozdzielczości 48MP oraz teleobiektyw 13MP z 10-krotnym zoomem hybrydowym. Standardowy Find X2 posiada teleobiektyw 13MP, ultra-szerokokątny 12MP oraz główny aparat 48MP.

Oba telefony są wyposażone w 6,7-calowe ekrany AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Każdy z nich ma rozdzielczość QHD + (1440 x 3168px), maksymalną jasność wynosi 1200 nitów. Dodatkowo ekran posiada certyfikat HDR10 + i może przeskalować zwykły obraz do 60 klatek na sekundę lub aż 120 klatek na sekundę za pomocą procesora O1 Ultra Vision Engine. Procesor, który zostanie zastosowany w Find X2 to Qualcomm Snapdragon 865, który również zapewni łączność 5G.

Oppo Find X2 Pro został wyposażony w 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB pamięci. Dodatkowo telefon ten posiada ogniwo o pojemności 4260 mAh. Ogniwo to można bardzo szybko ładować dzięki szybkiemu ładowaniu SuperVOOC o mocy 65W.

W Oppo Find X2 zastosowano szklany tył, a Find X2 Pro będzie mieć 2 wersje tylnego panelu, a dokładniej będzie to wersja ceramiczna lub skórzana.

Oppo potwierdziło, że premiera odbędzie się w maju 2020 roku, ale jeszcze nie wiadomo w jakich krajach te telefony będą dostępne. Dodatkowo wiemy ile prawdopodobnie będą kosztować te telefony. Cena Find X2 będzie wynosić około 4400 zł, a Find X2 Pro będzie kosztować około 6000 zł.