Sony rezygnuje z PAX East 2020 z powodu koronawirusa.

Sony nie będzie już uczestniczyć w PAX East 2020 z powodu wirusa COVID-19, znanego przez większość jako nowy koronawirus. Stoisko firmy początkowo oferowało grywalną wersję niektórych z najbardziej oczekiwanych gier roku, w tym DOOM: Eternal, Final Fantasy VII Remake i The Last of Us Part II.

Ogłaszając wiadomości na swoim blogu PlayStation, Sony napisało: „Dzisiaj Sony Interactive Entertainment podjęło decyzję o rezygnacji z uczestnictwa w PAX East w Bostonie w tym roku ze względu na rosnące obawy związane z COVID-19 (znanym również jako„ nowatorski koronawirus ”). Uznaliśmy, że jest to najbezpieczniejsza opcja, ponieważ sytuacja zmienia się codziennie. Z rozczarowaniem anulujemy nasz udział w tym wydarzeniu, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszej globalnej siły roboczej jest naszym największym zmartwieniem. ” Sony zostało zaproszone na wszystkie cztery dni konferencji poświęconej grom, zaplanowanej na 27 lutego – 1 marca w Bostonie w stanie Massachusetts.

Decyzja firmy mogła być prawdopodobnie podyktowana ostatnimi wiadomościami, że lokalny mieszkaniec testuje pozytywnie na wirusa COVID-19 na początku lutego, po powrocie z podróży do Wuhan w Chinach.

Organizatorzy PAX East wydali oświadczenie dotyczące decyzji Sony, zapewniając uczestników i innych wystawców, że konwencja będzie kontynuowana zgodnie z planem i że robią wszystko, co w ich mocy, aby wydarzenie było wolne od wirusów: „PAX East 2020 odbędzie się zgodnie z planem, z ulepszonym sprawdzaniem i odkażaniem w całym programie, w tym zgodnie z zaleceniami zawartymi w Polityce Emerging Pathogen obowiązującej w USA przez EPA, dotyczącą czyszczenia środków dezynfekujących skutecznych przeciwko wirusowi COVID-19. Ściśle współpracujemy z Boston Convention & Exhibition Centre i postępujemy zgodnie z lokalnymi, stanowymi i federalnymi wytycznymi zdrowia publicznego, w tym wydanymi przez CDC. Jesteśmy zasmuceni faktem, że Sony nie będzie już obecne na targach PAX East 2020, ale z niecierpliwością czekamy na naszych przyjaciół z Sony na przyszłe wydarzenia PAX i staramy się, aby PAX East 2020 było udanym i przyjemnym wydarzeniem dla wszystkich uczestników i wystawców.